Kategori

Markalar

Fiyat Aralığı

Ürün Puanı

Fırsatlar


Greyfurt Fidanı Satışı

Akdeniz ve Ege bolgelerinde yetiştirilmeye başlanmıştır. 4-6 metreye kadar boylanabilen greyfurt fidanının ,toprakta derinlere inebilen sağlam kök bir yapısı ile dik ve düz bir gövdesi vardır. Çok iyi yapılı dallarında , koyu yeşil renkli sert,parlak ve pürüzsüz yüzeyli iri yaprakları pek sık olarak yer alır. Kışın yaprağını dökmeyen greyfurt fidanı , ilkbaharda beyaz renkli,hoş kokulu iri çiçeklerini salkımlar halinde açar. Sonbaharda olgunlaşan ve portakal dan iri olan greyfurt fidanı  meyveleri,alt ve üstten basık yuvarlak biçimlidir.

Soğuklardan zarar görmemesi için özellikle ilkbaharda toprak sıcaklığı 13 dereceye ulaştığında bahçemizde 8 m. aralıklarla açılacak 25-30 cm. genişlik ve derinlikteki ocaklara bu fidanları dikmektir. Tüm turunçgiller gibi, greyfurt ağaçları da en iyi bol humuslu, derin, süzek (suyu iyi akıntılı), kumlu-tınlı, tınlı ya da killi-tınlı topraklarda yetişir. İyice derine inen köklerinin oksijen gereksinimi fazla olduğundan, altıntop ağacı kesinlikle ağır topraklarda yetiştirilmemelidir. Taban suyunun da genelde toprak yüzeyinin 1,5 m. altında olması istenir. Aksi takdirde toprakta drenaj yapılması gerekir. Toprağın kireç oranına karşı duyarlı olan altıntop ağacı için en uygun pH derecesi, 5,5-6 olmalıdır. Tüm turunçgiller gibi, greyfurt  ağacının da en önemli isteği sıcak bir iklim ortamında yetiştirilmesidir. Greyfurt  ağacı yetiştiriciliği yapılan yerde sıcaklıkların -2, -3 derecenin altına düşmemesi iyi olur. Çünkü, -9, -10 derecenin altına düşen sıcaklıklarda ağaç donarak ölebilir. Dayanamadığı en yüksek dereceler ise, 45 ve daha yüksek sıcaklıklardır. Greyfurt  ağaçlarının gelişmesi, 12-13 derecelerde başlar; en hızlı gelişme, 25-31 derecelerde olur ve 37-39 derecelerde gelişme durur. Meyve bağlaması için en uygun sıcaklık değeri ise 21 derecedir. 

Yılın 12 ayı dikime elverişli  fidanlarımız,  aynı zamanda her rakıma dikebilir. Sizin memnuniyetinizi kazanmak için özenle hazırladığımız kargoları,  tasarım kolilerinde sabitleyerek her şey düşünülerek hazırlanmaktadır. Sitemizden yapmış olduğunuz alışverişinizi, kredi kartıyla, havale ya da posta çeki ödeme yöntemlerinden birini seçerek tamamlayabilirsiniz. Fidan içerikli siparişlerinizde ise sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek günün hediye meyve fidanını talep edebilirsiniz.  Ürünlerimiz sertifikalıdır, aynı zamanda adına doğru fatura keserek gönderim  sağlanmaktadır. Hastalık ve zararlılar yönünden temiz ve sağlıklı olan fidanınızın en iyi şekilde gelişmesini sağlayabilmek için, fidan dikiminden başlayarak düzenli olarak yıllık bakım işlerini yapmanız gerekmektedir. Sulama, gübreleme, toprak işleme, budama-terbiye ve gerekli durumlarda zirai mücadele gibi faaliyetler temel yıllık bakım işleri arasında sayılabilir. Biz size sadece online fidan satışı değil aynı zamanda teknik destek hizmeti vermekteyiz. Sitemiz üzerindeki iletişim kısmından bizlere ulaşarak ücretsiz bir şekilde gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Sitemizdeki tüm fidan fiyatları güncel olup, en uygun fiyata adına doğru ve sağlıklı fidan sahibi olabilirsiniz.

Devamını Göster / Gizle


Ürün Listesi